• +90 535 729 39 80
Ressam HIDIR ALP

BİYOGRAFİ & SERGİLERİM

1963 Doğumlu olup resim merakım daha çocuk iken TRT'de yayınlanan resim programı Bob Ross ya da diğer bir deyişle bonus saçlı ressam amcayı izleyerek başladı imkansızlıklar yüzünden sadece bir heves olarak kalan bu hayalimi ancak 2010 yılından sonra Amatörce sürdürdüm dönüm noktası olarak tesadüfen tanıştığım ünlü Ressam Ahmadi ile kendimi yeniden buldum ve ilk ciddi Resim eğitimini İranlı Ressam Shoeib AHMADİ'den aldım. ilerleyen yıllarda kendimi geliştirip ilk kişisel sergimi 24 Haziran 2016 Açtım   ...

 
Sergimizden:

İLK KİŞİSEL SERGİDEKİ BAZI TABLOLARIM

2 yıllık çalışmalarımızın, emeğimizin sergilendiği alandayız. Bu salonda yaklaşık 60 eser ve bu eserler yaklaşık 2 yıl gibi bir zaman diliminde oluşturuldu. "Sanatseverlerin, Halkımızın, farklı bir gözle bakmak isteyenlerin bu sergiyi görmesini isterim" Gösterilen ilgiden dolayı sanatseverlere, misafir ve Katılımcılara şükranlarımı iletiyorum.” Sergi Primemall Antakya AVM Sanat Galerisinde 3 Temmuz 2016 saat 22:30 a kadar açık kalacak.

2'nci sergim; HATAY'ın Samandağ İlçesi'nde Ayhan Kara Vakfı tarafından  düzenlenen. 
Vakıf Merkezi'nin bulunduğu Mağaracık'ta  '1. Hatay Şenliğinde gerçekleşti. 

SERGİDEN 

Karma Kergimizden Kareler

2016 

Ayhan Kara Vakfı'ndan sanat etkinliği

Vakıf Merkezi'nin bulunduğu Mağaracık'ta düzenlenen '1. Hatay Şenliği Resim Etkinliği'nde resim sanatının yanı sıra heykel, ahşap yakma, mozaik gibi alanlardaki eserler de izlenime sunuldu. Adını taşıyan vakfın çalışmaları hakkında bilgi veren Ayhan Kara, yerel ve ulusal boyutta sanatçıları ağırladıklarını belirterek "Sergi, sinema günleri, söyleşi ve mini konserler gibi sanat etkinliklerine önem veriyoruz. Bu konulardaki çalışmalara evsahipliği yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Tarih: 23 Eylül - 25 Eylül
Yer :  Magaracık
2016

Ayhan Kara Vakfı tarafından sanatsal etkinliği

Vakıf Merkezi'nin bulunduğu Mağaracık'ta düzenlenen '1. Hatay Şenliği Resim Etkinliği'nde resim sanatının yanı sıra heykel, ahşap yakma, mozaik gibi alanlardaki eserler de izlenime sunuldu.

 
2016

“HUZUR” ADLI KARMA RESİM SERGİSİ

Perihan Çapar ve Hıdır Alp’ in “HUZUR” Adlı Karma Resim Sergisi Defne Kaymakamı Hakkı Uzun'un katılımı ile gerçekleşti. Çok sayıda vatandaşın ilgi ve katılımı ile açılan sergide Ressam Perihan Çapar’a ait 20, Hıdır ALP e ait 40 eser olmak üzere toplam 60 eser bulunuyor.

Sanatseverler sergiyi Primemall Antakya AVM Sanat Galerisinde 3 Temmuz 2016 tarihine kadar ziyaret edebilecekler.